حمايت از دکتر جليلي شهرستان خميني شهر حامیان دکتر جلیلی شهرستان خمینی شهر

برای تحقق حیات طیبه‌ى اسلامى، نه فقط براى خودمان، بلکه براى بشریت مبارزه مى‌کنیم

 
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم و میهمانان خارجى شرکت‌کننده در کنفرانس اندیشه‌ى اسلامى ۱۲/۱۱/۱۳۶۸

                             آیت الله خامنه ای

عنوان حیات طیبه، عنوان شورای هماهنگی ستادهای مردمی حامی دکتر جلیلی است. شعار انتخاباتی ایشان در زمان کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی بوده است. آنچه در ادامه می‌آید بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم و میهمانان خارجى شرکت‌کننده در کنفرانس اندیشه‌ى اسلامى ۱۳۶۸/۱۱/۱۲ است که درباره تحقق حیات طیبه فرموده‌اند. بخشی از آن متن در زیر آمده است:

«هدف از همه‌ى مبارزاتى که ملت ایران به رهبرى امام بزرگوار انجام داد تا انقلاب به پیروزى رسید و همه‌ى تلاشهایى که بعد از پیروزى انقلاب در این کشور انجام شد، تشکیل حیات طیبه‌ى اسلامى بود. اسلام براى انسان، روش زندگى مناسب و لایقى قایل است. اگر تنها این شرایط محقق شد، انسان مى‌تواند به سعادت و کمال برسد. تلاش همه‌ى دلسوزان بشر و راهنمایان بزرگ انسان و انبیاى عظام و اولیا و مجاهدان فى‌سبیل‌اللَّه در طول تاریخ، این بوده است که این حیات طیبه را براى بشر به وجود آورند. از طرف دیگر، سعى همه‌ى دشمنان انسان و شیاطین و طواغیت آن بوده است که بشر را از این حیات طیبه دور کنند. لذا عنصر ایمان و دشمنى با شیطانها و طاغوتها، از اجزاى اصلى دعوت همه‌ى پیامبران بوده و عمل پیامبر اسلام(صلّى‌اللَّه‌علیه‌واله‌وسلّم) هم بر این نکته قرار داشته است.

……ما به‌خاطر تحقق حیات طیبه‌ى اسلامى، نه فقط براى خودمان، بلکه براى بشریت مبارزه مى‌کنیم. معناى این حرف، این نیست که ما مى‌خواهیم لشکرکشى کنیم تا ببینیم ایادى استکبار در کجا حیات طیبه‌ى بشرى را نقض کرده‌اند و با آنها بجنگیم! این جنگ، از این مقوله نیست. سعى ما در پایگاه اسلام این است که ثابت کنیم بشریت در زیر سایه‌ى سنگین و خبیث حاکمیت کنونى استکبار بر عالم، رنج مى‌کشد و روزبه‌روز به بدبختى نزدیکتر مى‌شود و اسلام مى‌تواند بشر را نجات بدهد. ما ثابت کرده‌ایم و ثابت خواهیم کرد که اسلام مى‌تواند با قدرتهاى بزرگ عالم مواجه شود و نظم ظالمانه‌ى دنیا را به‌هم بزند. استکبار هم روى همین نکته حساسیت دارد.»

مطالب مرتبط


  • دکتر جلیلی در همایش مقاومت، رمز پیشرفت:امام به ما یاد داد که جهان کدخدا ندارد / وظیفۀ رئیس جمهور آزا
  • امام خمینی (ره)
  • امام خامنه ای

  • نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 1 خرداد 1392 حامي: محمد سلیمی
    داغ کن - کلوب دات کام
    تمامي حقوق . و مطالب براي حامیان دکتر جلیلی شهرستان خمینی شهر محفوظ مي باشد