امام خامنه ای : | بلاگ

امام خامنه ای :

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

برای تحقق حیات طیبه‌ى اسلامى، نه فقط براى خودمان، بلکه براى بشریت مبارزه مى‌کنیم

 
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم و میهمانان خارجى شرکت‌کننده در کنفرانس اندیشه‌ى اسلامى ۱۲/۱۱/۱۳۶۸

                             آیت الله خامنه ای

عنوان حیات طیبه، عنوان شورای هماهنگی ستادهای مردمی حامی دکتر جلیلی است. شعار انتخاباتی ایشان در زمان کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی بوده است. آنچه در ادامه می‌آید بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم و میهمانان خارجى شرکت‌کننده در کنفرانس اندیشه‌ى اسلامى ۱۳۶۸/۱۱/۱۲ است که درباره تحقق حیات طیبه فرموده‌اند. بخشی از آن متن در زیر آمده است:

«هدف از همه‌ى مبارزاتى که ملت ایران به رهبرى امام بزرگوار انجام داد تا انقلاب به پیروزى رسید و همه‌ى تلاشهایى که بعد از پیروزى انقلاب در این کشور انجام شد، تشکیل حیات طیبه‌ى اسلامى بود. اسلام براى انسان، روش زندگى مناسب و لایقى قایل است. اگر تنها این شرایط محقق شد، انسان مى‌تواند به سعادت و کمال برسد. تلاش همه‌ى دلسوزان بشر و راهنمایان بزرگ انسان و انبیاى عظام و اولیا و مجاهدان فى‌سبیل‌اللَّه در طول تاریخ، این بوده است که این حیات طیبه را براى بشر به وجود آورند. از طرف دیگر، سعى همه‌ى دشمنان انسان و شیاطین و طواغیت آن بوده است که بشر را از این حیات طیبه دور کنند. لذا عنصر ایمان و دشمنى با شیطانها و طاغوتها، از اجزاى اصلى دعوت همه‌ى پیامبران بوده و عمل پیامبر اسلام(صلّى‌اللَّه‌علیه‌واله‌وسلّم) هم بر این نکته قرار داشته است.

……ما به‌خاطر تحقق حیات طیبه‌ى اسلامى، نه فقط براى خودمان، بلکه براى بشریت مبارزه مى‌کنیم. معناى این حرف، این نیست که ما مى‌خواهیم لشکرکشى کنیم تا ببینیم ایادى استکبار در کجا حیات طیبه‌ى بشرى را نقض کرده‌اند و با آنها بجنگیم! این جنگ، از این مقوله نیست. سعى ما در پایگاه اسلام این است که ثابت کنیم بشریت در زیر سایه‌ى سنگین و خبیث حاکمیت کنونى استکبار بر عالم، رنج مى‌کشد و روزبه‌روز به بدبختى نزدیکتر مى‌شود و اسلام مى‌تواند بشر را نجات بدهد. ما ثابت کرده‌ایم و ثابت خواهیم کرد که اسلام مى‌تواند با قدرتهاى بزرگ عالم مواجه شود و نظم ظالمانه‌ى دنیا را به‌هم بزند. استکبار هم روى همین نکته حساسیت دارد.»

...
نویسنده : محمد سلیمی بازدید : 114 تاريخ : چهارشنبه 1 خرداد 1392 ساعت: 15:45

لینک دوستان

نظر سنجی

در انتخابات ریاست جمهوری 92 به کدام طیف رای می دهید .

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :