دیدار جلیلی با آیت اله جوادی آملی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: غیر از رشد علوم انسانی در بحث های نظری، در میدان های عملی هم باید ظاهر شود.

وی ادامه داد: در سال های بعد از انقلاب، هر قدر به اسلام عمل کرده ایم، نتیجه هم گرفته ایم و موفقیت های انقلاب همان جاهایی بود که به اندیشه های سیاسی اسلام عمل کردیم.

سعید جلیلی با تاکید براین که گفتمان انقلاب اسلامی باید در عرصه حکومت، جامعه، اقتصاد، فرهنگ و هنر و همه چیز جاری شود، گفت: مردم باید اقناع شوند که دین، فقط به حوزه عبادات اختصاص ندارد و پیشرفت و رفاه و بهبود سطح معیشت هم در سایه اندیشه دینی قابل تحقق است.

جلیلی ماشین دولت را پر هزینه و ضعیف توصیف کرد و ادامه داد: اگر ساختارهای اداری و دولتی را مبتنی بر اندیشه دینی اصلاح کنیم، سرعت رشد کشور زیاد می شود.

آیت الله جوادی آملی

آیت الله جوادی آملی در این دیدار با تبریک میلاد امام جواد(علیه السلام) روایتی از ایشان نقل کردند و از قول ایشان گفتند: اعتماد به خدا، بهای هر کالای گران و نردبان هر درجه بلندی است.

ایشان تاکید کردند: جهان، انسان و پیوند انسان و جهان را خداوند اداره می کند و اگر کسی بخواهد در عالم به جایی برسد، باید از درایت این مدیر استفاده کند.

آیت الله جوادی ادامه دادند: وقتی اضلاع سه گانه مثلث به دست اوست، چاره ای نیست که باید در همه حوزه ها از او تبعیت کنیم.

ایشان دین را شامل دو عنصر حیاتی شریعت و سیاست اسلام معرفی کرد و گفتند: شریعت، احکام فراوانی دارد، ولی نماز ستون دین است. در سیاست هم عناصر فراوان هست، اما مردم ستون دین هستند.

جوادی آملی با شاره به نامه۵۳ امیر مومنان خطاب به مالک اشتر اظهار داشت: عماد و عمود دین در حوزه سیاست اسلام، عامه مردم هستند و کسی که حرف مردم را بزند، ولی مشکل بیکاری را حل نکند، مصداق لم تقولون مالا تفعلون است.

این عالم بزرگوار شهیدان سرافراز را سرمایه های کشور خواند و گفت: کسی که به این خون های پاک توجه نکند، دریای بی کران خون شهیدان او را کنار می زند، چنان که هر کس در این ۳۴ سال با خون شهیدان بازی کرد، کنار زده شد و اکنون خانه نشین است.

آیت الله جوادی آملی عامل موثر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را عقیده و ایمان رزمندگان معرفی کرد. ادامه داد: پرچم هایی که در سراسر جبهه ها برافراشته بود، یاحسین یازهرا و یا ابوالفضل بود، نه پرچم سه رنگ و نوار ها. و نغمه هایی که این ها را می خواندند و می شنیدند،حسین حسین بود و از ای ایران مرز پر گهر خبری نبود.

جوادی آملی با اشاره به روایتی از امام حسن عسگری(علیه السلام) گفتند: می فرماید ایاک و ما یعتذر، یعنی در کاری که بعد می خواهید از آن عذر خواهی کنید، وارد نشوید. نباید کسی بگوید من می خواستم، ولی نگذاشتند.

ایشان افزود: آدم باید وظیفه اش را بداند و هم بتواند به آن عمل کند.

جوادی آملی تاکید کرد: در این کشور به لطف الهی همه چیز هست. این تحریم ها که مقطعی و ناقص است. حتی اگر تحریم صد درصد باشد و دور ما را سیم خاردار بکشند که حتی نتوانیم با کسی تماس داشته باشیم، این کشور می تواند خودش را اداره کند.

وی با اشاره به قدرت و توان مردم ایران اظهارداشت: آن چه در این مدت خودش را نشان داد، ضعف مدیریت بود و در جزئیات زندگی مردم به نظر آمد.

جوادی آملی با یادآوری خاطره ای از نشت چاه نفتی در نزدیکی قم ۶۰ سال قبل تاکید کرد: الان جوان های ما قدرت و نورانیت دارند. امکانات و نیرو هم در کشور زیاد است و رییس جمهور باید کار را مهندسی و مدیریت کند.

وی بیداری اسلامی در خاور میانه را محصول انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: کسی فکر نمی کرد روزی در مصر و تونس و عربستان و یمن نام امام خمینی بلند شود.

جوادی آملی با تاکید بر ضرورت ادامه رفتار جدی در مذاکرات هسته ای ادامه داد: آنها نمی آیند حرف ما را گوش کنند، بلکه می آیند که حرف خودشان را بزنند.

وی دین کلیسایی غرب را دین بدون عقل معرفی کرد که روزی گالیله و امروز قرآن را آتش می زند.

ایشان تصریح کردند: علم غربی هم بدون دین است و اگر دین داران غربی خردمند و عاقل شدند از سوزاندن قرآن و هر پدیده علمی پشیمان بودند و اگر دانشمندان آنها دیگر مقهور علم نباشند و از جنگ های جهانی اعلام پشیمانی کردند، قابل گفت و گو خواهند بود، وگرنه با اینکه به آنها احترام می گذاریم، احتیاجی به غرب نداریم و می توانیم بدون نیاز به آنها کشور را اداره کنیم.

   

...
نویسنده : محمد سلیمی بازدید : 82 تاريخ : چهارشنبه 1 خرداد 1392 ساعت: 19:58

لینک دوستان

نظر سنجی

در انتخابات ریاست جمهوری 92 به کدام طیف رای می دهید .

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

close
تبلیغات در اینترنت