دکتر جلیلی در همایش مقاومت، رمز پیشرفت:امام به ما یاد داد که جهان کدخدا ندارد / وظیفۀ رئیس جمهور آزا | بلاگ

دکتر جلیلی در همایش مقاومت، رمز پیشرفت:امام به ما یاد داد که جهان کدخدا ندارد / وظیفۀ رئیس جمهور آزا

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اگر در سوم خرداد “یاعلی” گفتیم و خرمشهر آزاد شد، «یاعلی» صرفا رمز گفتمان نبود؛ بلکه رمز پیشرفت بود و بر این اعتقادیم آن «یاعلی» که توانست خرمشهر را آزاد کند، می‌تواند بسیاری از ظرفیت‌های کشور را در بسیاری از عرصه‌ها آزاد کند.

به گزارش ستاد مردمی حیات طیبه، اولین همایش انتخاباتی دکتر سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دورۀ انتخابات ریاست جمهوری با عنوان «مقاومت، رمز پیشرفت» عصر جمعه سوم خرداد -همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی- در سالن شهید افراسیابی ورزشگاه شهید شیرودی تهران برگزار شد.

Shiroodi (17)

دکتر جلیلی در جمع هزاران نفری حاضران در این همایش ضمن تبریک ولادت امیرالمؤمنین علی(ع) و سالروز حماسه فتح خرمشهر گفت: علت اینکه ۱۳ رجب را تبریک می‌گوییم این است که این روز بشارت به یک موعودی است که به وی خطاب می‌کنیم، شهادت می‌دهیم که «تو در راه خدا جهاد کردی و تا آخر در این مسیر ثابت قدم باقی ماندی» و آنچه که اهمیت دارد این است که به وی می‌گوییم «تو این کارها را تا لحظه آخر عمر انجام دادی». جلیلی ادامه داد: امیر مؤمنان کسی است که وقتی می‌خواهد فردی را به عنوان کارگزار نظام اسلامی قرار دهد، اهدافی برای او تعیین می‌کند که این اهداف دنیا و آخرت مردم را دنبال می‌کند و تمایز نظام اسلامی را با دیگر نظام‌ها چنین اهدافی اعلام می‌کند. جلیلی با اشاره به نامه امیرالمؤمنین به مالک اشتر گفت: در ابتدای نامه حضرت امیر(ع) به مالک اشتر دو شاخص مهم را برای همه کارگزاران مکتب علوی بیان می‌کنند و می‌گویند ای مالک! سعادت،‌ پیشرفت و تعالی مگر با پیروی از فرائض و سنن الهی به دست نمی‌آید و هر گفتمانی که حرف از پیشرفت می‌زند اما به فرائض و سنن الهی توجه نمی‌کند ابتر خواهد بود. کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص شاخص دوم، گفت: حضرت می‌فرمایند اگر طبق فرائض و سنن الهی عمل نکنید و در مورد آن گفتمان‌سازی نکنید، نه تنها پیشرفت نمی‌کنید بلکه دچار پسرفت و بدبختی خواهید شد و اگر کسی بخواهد این مسیر را با انکار گفتمان علوی دنبال کند، آن مسیر فرجامی جز پسرفت،‌ عقبگرد و بدبختی نخواهد داشت.

او با تاکید بر اینکه پیشرفت در سایه پیروی از گفتمان اسلام ناب محمدی(ص) به دست می‌آید، اظهار داشت: پسرفت نیز در سایۀ ضایع کردن این گفتمان است که حاصل می‌شود و انقلاب اسلامی ایران پذیرش این نکته و لبیک عملی در پذیرش به این گفتمان بود و امروز باید هوشیار بود و هشداری که حضرت امیر به مالک دادند مورد توجه قرار داد. جلیلی خاطر نشان کرد: مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی وقتی مورد تهدید قرار می‌گیرد که اندیشه اسلام ناب محمدی انکار شود؛ یعنی گفتمانی که امام عظیم الشأن آن را احیا کرد و مقام معظم رهبری نیز آن را دنبال می‌کند این گفتمان مسیر پیشرفت و تعالی کشور را رقم می‌زند و تمام دشمنان انقلاب اسلامی تمام سعی خود را انجام دادند تا اجازه ندهند این گفتمان ریشه بدواند و با همه توان از طریق مقابله سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تلاش می‌کنند تا این گفتمان پا نگیرد.

330781_520

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: کسانی سعی کردند این گفتمان را انکار کنند و یا آن را ناکارآمد نشان دهند. اما حضرت امام به صراحت اعلام می‌کردند به تنها چیزی که باید فکر کنید استواری پایه‌های اسلام ناب محمدی (ص) است و هرچقدر استوارتر شود طمع دشمنان کمتر و کارآمدی نظام بیشتر می‌شود و سوم خرداد و فتح خرمشهر تبلور این گفتمان در عرصه اجتماعی بود. وی خاطر نشان کرد: سوم خرداد نشانه‌ای بود که نشان داد باوجود اینکه هرگاه کشور ما درگیر جنگی بوده قسمتی از کشور را از دست داده اما با تبلور گفتمان اسلام ناب محمدی (ص) افتخار آفرید و سوم خرداد نمایانگر کارآمدی این گفتمان برای ما و برای دشمنان بود. جلیلی اضافه کرد: اگر در سوم خرداد “یاعلی” گفتیم و خرمشهر آزاد شد، «یاعلی» صرفا رمز گفتمان نبود؛ بلکه رمز پیشرفت بود و بر این اعتقادیم آن «یاعلی» که توانست خرمشهر را آزاد کند، می‌تواند بسیاری از ظرفیت‌های کشور را در بسیاری از عرصه‌ها آزاد کند و امروز نیز در عرصه‌های دیگری نمود پیدا کرده است.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: منشأ آزادسازی خرمشهر، حاکم شدن گفتمان انقلاب اسلامی بود و اگر این گفتمان در فرهنگ،‌ اقتصاد و صنعت نیز جاری شود، شاهد پیروزی‌های بزرگی در این عرصه‌ها خواهیم بود.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در تشریح نمود این گفتمان در زمان حال، خاطر نشان کرد: اگر دیدید که جنوب لبنان آزاد شد به علت تکثیر این شعار و رساندن آن به آنجا بود و اگر می‌بینید که در مقابله با رژیم صهیونیستی جبهه مقاومت پیروز می‌شود به همین علت است و اگر عزت نظام افزایش یافته و باعث ارتقاء نظام در جهان شده است حاصل این گفتمان است. وی افزود: این گفتمان ظرفیت بالایی را برای کشور به ثمر آورده است و در نظامی که امروز بر جهان حاکم است همه به مقابله با این گفتمان می‌ایستند.

جلیلی با اشاره به این گفته حضرت امام که دلیلی ندارد مسلمانان جهان را به گفتمان اسلام ناب محمدی دعوت نکنیم، گفت: این گفتمان حضرت امام است که نه تنها کدخدا و ژاندارمی برای جهان نمی‌پذیرد بلکه نظام سلطه را نیز رد می‌کند و امام این واقعیت را بیان می‌کنند و این سیاست را بارها اعلام کرده‌اند که به دنبال افزایش نفوذ اسلام و کاهش تاثیر نظام سلطه در جهان هستیم از دشمنی دشمنان نیز نمی‌هراسیم و بعد به صراحت اعلام می‌کند که به دنبال خشکاندن ریشه‌های رژیم صهیونیستی و تکثیر نظام نبوی و رسول‌الله (ص) هستیم.

Shiroodi (2)

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه این گفتمان روز به روز بر اقتدار نظام اسلامی در جهان افزوده است، اظهار داشت: اینکه این گفتمان به چه دلیل می‌تواند چنین ظرفیتی را ایجاد کند دو دلیل عمده دارد که یکی خود امام و قدرت این اندیشه و گفتمان است و دیگری مردمی که حامی این گفتمان هستند و این توده‌های مردم مومن هستند که می‌توانند تولید قدرت و چنین ظرفیتی را ایجاد کنند و اگر می‌خواهیم چنین گفتمانی پیشرفت کند باید به حامیان اصلی این گفتمان که مردم مؤمن هستند توجه کنیم.

دکتر جلیلی ادامه داد: اگر این گفتمان بخواهد پیشرفت کند، نگاه باید به سمت مردمی باشد که نه تنها به این گفتمان اعتقاد دارند بلکه حاضرند از همه چیز خود در این مسیر بگذرند و بر این باوریم که این گفتمان و این مردم اگر در همه عرصه‌ها ظرفیت خود را آزاد کنند همانند دفاع مقدس که توانست پیروزی‌های مهمی را به ارمغان بیاورد، اکنون نیز می‌تواند در فرهنگ، اقتصاد،‌ صنعت و سیاست جاری شود و پیروزی‌های بزرگی را فراهم آورد.

جلیلی با اشاره به گفته‌ای از حضرت امام مبنی بر اینکه اگر تفکر بسیجی در کشوری دنبال شد چشم دشمنان از آن دور می‌شود، گفت: این تفکر در جنگ تحمیلی نشان داد که می‌توان اسلام را پیروز جهان کرد و مهمترین وظیفه رئیس‌جمهور این است که با اعتقاد به این گفتمان تمام ظرفیت‌ها را در جهت تحقق این گفتمان آزاد کند که اگر اینطور شد همانند آزادسازی خرمشهر شاهد پیروزی‌های بزرگی در اقتصاد، فرهنگ خواهیم بود.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: آنچه اصل و مهم است، این است که در این جهت قدم برداریم و نتیجه، فرع قضیه است. جلیلی ادامه داد: مالک به مصر نرسید؛ ولی نام او به عنوان کارگزار امام در تاریخ ثبت شد و از او هماره به بزرگی یاد می‌شود. وی با بیان اینکه امام در پیام به مالک از خدا می خواهد هم مالک و هم خود امام را موفق از آنچه رضای خداوند در آن است کند، اظهار داشت: امام می‌فرمایند مهم آن است که گام بردارید در جهت رضای خدا و اگر خطا کردید در پیشگاه خدا و مردم به صراحت بیان کن.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به دعای امام مبنی بر سعادتمند و شهید شدن مالک اشتر، تاکید کرد: همه باید در این تلاشی که داریم در چند روز با این نگاه که گفتمان اسلام ناب را ترویج و افکار عمومی را اقناع کنیم که این گفتمان موجب پیشرفت کشور است و رویگردانی از آن جز تباهی برای کشور نتیجه دیگری ندارد. به گفته جلیلی باید تمام ظرفیت کشور به خصوص ظرفیت آحاد مردم آزاد شود تا همه ما و شما بتوانیم مخاطبان خوبی برای امام علی(ع) و پیرو خوبی برای مقام معظم رهبری که پرچم‌دار اسلام ناب و مکتب علوی است، باشیم.

...
نویسنده : بازدید : 270 تاريخ : شنبه 4 خرداد 1392 ساعت: 18:38

لینک دوستان

نظر سنجی

در انتخابات ریاست جمهوری 92 به کدام طیف رای می دهید .

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :